הר ביטוח

הר ביטוח אתר ממשלתי לאיתור ביטוחים, הר ביטוח – מוכר יותר בשם "הר הביטוח" מאפשר לאתר מוצרי ביטוח על שמנו מכל חברות הביטוח.

הר ביטוח – כל המידע הביטוחי שלכם במקום אחד. מערכת ממשלתית. אתר הר הביטוח עושה לך סדר בתיק הביטוחי למענך ובחינם.

איך לבדוק האם קיים כפל ביטוח בהר הביטוח

כניסה יזומה לאתר "הר הביטוח" של משרד האוצר – כל מבוטח יכול לפנות באופן עצמאי לאתר "הר הביטוח" ולמסלקה הפנסיוניות, על מנת לעקוב אחר המידע הביטוחי שלו, להכיר את הפוליסות השונות ולאתר כפל ביטוח אם קיים כזה. היכנס לאתר הר הביטוח ובדוק אילו פוליסות משויכות לך.

כניסה לאזור האישי באתר האינטרנט של חברת הביטוח שלך – היכנס לאזור האישי באתר חברת הביטוח שלך ובדוק אילו ביטוחים קיימים לך.

אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר הוא אתר חדש לציבור למתן מידע בנושאי ביטוח, כיסויים נוספים הקשורים לביטוח.

משרד האוצר השיק אתר חדש "הר הביטוח" למתן מידע על ביטוח

האתר מספק פלטפורמה מקוונת לציבור לעקוב אחר המידע שלו, לברר על פוליסות שונות ולאתר ביטוח כפל אם יש כזה.

ענף הביטוח הוא אחד מהענפים התחרותיים בעולם וחשוב לסוכני הביטוח לתת את השירות הטוב ביותר ללקוח. עם כל הידוע על פרטי הביטוח שלך ובאופן ספציפי ומפורט, הם יכולים לייעץ לך בהתאם לגילך, מצבך המשפחתי, מצבך התעסוקתי וצרכי בני משפחתך, על ידי הוצאת דוח “הר הביטוח” כך סוכני הביטוח יכולים ליצור עבורכם הגנה ביטוחית על ידי המלצה על ביטוחים המתאימים לכם ביותר.

חשוב להיות מודעים לכך שפוליסות הביטוח שלנו נועדו לא רק להגן על הנכסים שלך, אלא גם לעזור לך לנהל את המשאבים הפיננסיים שלך. במילים אחרות, פוליסות ביטוח עוסקות בניהול סיכונים.

במקרה של תאונה, מחלה או מוות, פוליסת ביטוח יכולה לספק לכם את ההגנה הכלכלית הדרושה מפני אובדן הכנסה פתאומי או הוצאות בלתי צפויות.

בעבר הדרך הטובה ביותר למצוא ביטוח הייתה לשאול חברים או בני משפחה שהשתמשו בשירותיהם בעבר, או לחפש במחסן את הדוחות של חברות הביטוח ולך תדע על מה היית מבוטח ואם יש לך כפל ביטוח.

איך לבדוק אם קיימת פוליסה שלא מופיעה בהר הביטוח

מערכת הר הביטוח עשויה שלא להציג נתונים של פוליסות ביטוח קיימות, למרות שפועל הנתונים היו צריכים להיות. הסיבה לכך שהמערכת מקבלת מידע דרך חברות הביטוח בישראל, ייתכן והמידע אינו מדויק או שאינו כולל את כל מוצרי הביטוח, בין אם הם של המבוטח או של קרוב משפחה שנפטר.

יש כמה סיבות לפערי המידע הללו:

מוצרי ביטוח או פוליסות לא פעילות – לא מופיעות במערכת.

חלה טעות בעת ההצטרפות לביטוח או בעת הקלדת הנתונים אצל חברות הביטוח.

פוליסת הביטוח רשומה על פי מספר דרכון ולא מספר תעודת זהות.

הצירוף לביטוח נעשה לאחרונה וטרם התעדכן בממשק.

המבוטח ביקש מחברת הביטוח שלא למסור מידע למערכת (לא כדאי, מומלץ לבקש שכן יעבירו).

לא עודכן במערכת של הר הביטוח (הביטוח נעשה פחות מחודש).

איך לבדוק אם קיימת פוליסה שלא הופיעה?

במקרה שפוליסה לא מופיעה והמבוטח סבור שיש לו פוליסת ביטוח מסוימת, הוא יכול לעשות כך:

לפנות אל אותה חברת הביטוח שהוא חושב שיש שם פוליסת ביטוח.

לבדוק באמצעות הבנק או פירוט האשראי האם יש הורדות של פרמיה חודשית (כתוב את שם חברת הביטוח).

לבדוק את הדוחות השנתיים או התקופתיים שחברת הביטוח מחויבת לשלוח בנושאי ביטוח בריאות או ביטוח חיים.

לפנות אל סוכן הביטוח שאצלו נעשות רכישות פוליסות ביטוח.

תאריך הנפקה של תעודת זהות הר הביטוח

 

תעודת זהות ישנה תאריך הנפקה

תעודת זהות ביומטרית תאריך הנפקה

בכדי להיכנס לאתר של הר הביטוח יש צורך שתאריך הנפקה של תעודת הזהות שלכם.

נתון זה הוא קריטי ונחוץ על מנת לבדוק את הביטוחים שלכם.

שימו לב שיש ברשותכם תעודת זהות בתוקף. ולא הישנה.

בתעודת זהות חדשה יש צורך בהפעלת התעודה עצמה באתר הממשלתי.

אנחנו עלולים לשלם מאות שקלים מיותרים כל חודש, ואלפי שקלים כל שנה.

על ידי בדיקת התיק הביטוחי הקיים, יהיה ניתן לבטל כפל ביטוחי, להוזיל עלויות

והכי חשוב- להתאים את תנאי הפוליסה למצב הנוכחי שלכם היום.

מוצר ביטוח – פוליסת ביטוח או כתב שירות בענפי הביטוח השונים (ביטוח כללי, ביטוח חיים וביטוח בריאות).

לא הצלחתי לבדוק את הביטוחים שלי בהר הביטוח, מה לעשות

הרגשתי מתוסכל כשלא יכולתי לבדוק את פרטי הביטוח שלי. לא הצלחתי למצוא את החברה הנכונה, וכדי להחמיר את המצב, גם לא הצלחתי למצוא את הסוכן המתאים. זה הר גדול של חברות ביטוח וסוכנים. לא הצלחתי לבדוק את הביטוחים שלי בהר הביטוח, מה לעשות ?

כאשר אנו מתמודדים עם בעיה, זה טבעי להרגיש מתוסכל. אבל במקרה הזה, זה לא סוף העולם. יש כמה טיפים שעשויים לעזור לך לפתור את הבעיה שלך:

1. לבדוק פרטי גבייה של הכרטיס אשראי

2. לבדוק הורדות של הוראות קבע

3. אם אתה עדיין נתקל בבעיות, פנה לשירות הלקוחות של חברות הביטוח

למקרה כזה יש שני הסברים

א) תקלה טכנית באתר "הר הביטוח" – מפעם לפעם ישנן תקלות במנוע החיפוש האינטרנטי. כנסו שוב לאתר בעוד מספר שעות ונסו לבצע את הבדיקה שוב.

ב) תעודת הזהות שלכם לא פעילה ו/או לא מעודכנת במאגר של משרד האוצר – מי שעבר לתעודת זהות ביומטרית עלול להיתקל בקשיים להתחבר במידה ולא ביצע הפעלה של תעודת הזהות לאחר קבלתה.

במידה ותעודת הזהות כן הופעלה, יכול להיות שייקח זמן מה עד שהפרטים החדשים יעודכנו במערכות של משרד האוצר.

למי הר הביטוח יכול לעזור

אתר “הר הביטוח” רלוונטי מאוד לכל אדם מעל גיל 18, אשר יכול לקבל תמונת מצב עדכנית של הביטוחים שברשותו. (אך ניתן גם לבדוק עבור קטין כיום).

את הרווח הגדול ביותר מאתר הר הביטוח יכולים להשיג מבוטחים בגילאי 40-70, שהספיקו לצבור מספר לא קטן של ביטוחים, ולא בדיוק זוכרים מה יש להם והיכן. חלק ממבוטחים אלה יוכלו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בחודש בהוצאות על ביטוח.

בנוסף, יכול הר הביטוח לעזור רבות גם במקרים של מחלה של הורה מבוגר, על ידי מתן אפשרות למשפחת החולה להבין אילו ביטוחים קיימים לו, ולממש את זכויותיהם באופן מלא.

הר ביטוח היא מערכת לעזור לך לזהות היכן יש כיסויים כפולים בפוליסות הביטוח שלך.

איתור כפל ביטוח בהר הביטוח

ביטוח כפול הוא כאשר למבוטח יש יותר מכיסוי ביטוחי אחד עבור אותו סיכון. כפל ביטוח הוא כאשר למבוטח יש מספר כיסויים ביטוחיים למקרה ביטוח אחד. עבור כל כיסוי משלם המבוטח סכום חודשי קבוע.

פוליסת ביטוח כפולה היא סוג של ביטוח שיש ליחיד על אדם או רכוש אחר. זה יכול להיחשב כהשקעה, מכיוון שהפרמיות בדרך כלל גבוהות יותר מאשר עם סוגי פוליסות אחרות.

מהם היתרונות של כפל ביטוח?

– למבוטח יכולה להיות מגבלת כיסוי גבוהה יותר עבור כל כיסוי.

– זה מפחית את הסיכון שלא יהיה מספיק כיסוי במקרה שאחד הכיסויים אינו מספיק לכיסוי כל ההוצאות.

– זה גם עוזר להפחית את הפרמיות מכיוון שהוא מפחית את תדירות התביעות.

מהם החסרונות של כפל ביטוח?

-לא מקבלים תשלום פעמיים

-משלמים פעמיים על אותו ביטוח

-חברות הביטוח יכלות לדחות את התביעה שלך

כפל ביטוח הוא המצב שבו למבוטח יש מספר כיסויים ביטוחיים למקרה ביטוח אחד. ניתן להחיל את המונח על כל סוג של ביטוח, אך הוא משמש לרוב לכיסוי חיים ורכוש.

המבוטח משלם סכום חודשי קבוע על כל כיסוי, ובמקרה של תאונה או אירוע אחר המפעיל את הכיסוי, הם מקבלים פיצוי על ידי יותר ממבטח אחד. לדוגמה, אם למישהו יש ביטוח רכב ודירה בשתי חברות שונות, הוא יכול לתבוע את נזקי הרכב שלו משני המבטחים. והתשלום הכולל יגיע משתי החברות. זה שונה מפוליסה מסורתית שבה האדם מקבל תשלום רק ממבטח אחד, ובמקרים מסוימים הוא נשאר עם חור בכיס אם הוא רוצה להגיש תביעה גם על פוליסת ביטוח הדירה שלו. קריאה קשורה: מצא את פוליסת ביטוח הבית הטובה ביותר נמכר בית אחד, אחרים נעלמו אם אני מוכר בית אחד, מה קורה עם האחרים? האם הם פשוט נעלמים? – ג'ון אם תמכור בית אחד, האחרים יחזרו למבטח שלך.

אבל יש כמה חסרונות של ביטוח כפול שאתה צריך להיות מודע אליהם.

בתור התחלה, חברות הביטוח יכולות לדחות את תביעתך אם הן יגלו שכבר שילמת עבור אותו כיסוי במקום אחר. זה יכול לקרות אם יש לך פוליסת ביטוח רכב בחברה אחת ואז תגלה שפוליסת הביטוח של בעל הבית או השוכר שלך מכסה גם את הרכב שלך. במקרה זה, החברה לא תשלם עבור הנזקים לרכב שלך מכיוון שהם יודעים שאתה מכוסה במקום אחר.

בנוסף, תשלום פעמיים עבור אותו כיסוי אומר שתשלם יותר כסף ממה שאתה צריך עבור משהו שכבר מטופל במקום אחר.

ביטוח כפול הוא לא רעיון טוב. אם יש לך שתי חברות ביטוח שונות, האחת עשויה לדחות את תביעתך כי זו באחריות החברה השנייה.

ביטוח כפול יכול להיות יקר מדי. אם אתה משלם פעמיים על אותו דבר, סביר להניח שתשלם יותר מאשר אם היה לך רק מבטח אחד מלכתחילה.

ביטוח כפול הוא כאשר אתה קונה את אותו ביטוח משני ספקים שונים. זו יכולה להוות בעיה מכיוון שהיא עלולה להוביל לכך שחברת הביטוח תדחה את תביעתך או לא תשלם עבור ההפסד שלך.

אם אתם שוקלים כפל ביטוח, ודאו שלא תשלמו פעמיים על אותו דבר. אם תעשה זאת, זה יכול להוביל לסיבוכים אצל שני הספקים וייתכן שההטבות שלך לא יהיו מכוסות במלואן.

מה זה – הר הביטוח

הר הביטוח משרד האוצר כשמו כן הוא, סוג של 'הר' שבו מופיעים כל הביטוחים על שמו של אדם מסוים. את המנוע השיק משרד האוצר ורשות שוק ההון והביטוח, על מנת לאפשר לכל אדם לקבל תמונה מלאה על מצב הביטוחים שלו.

רק לסבר את האוזן, לפני שהושק הר הביטוח, כדי לדעת מהם הביטוחים הרשומים על שמנו, היה עלינו להתקשר באופן פרטני לכל חברת ביטוח ולבדוק אילו ביטוחים מופיעים על שמנו, וגם לא תמיד יכולנו לקבל את כל המידע במקום, או שבכלל היו מעבירים אותנו למחלקה עד שהיינו מתייאשים.

משרד האוצר הר הביטוח לא מאפשר רק לחשוף את הביטוחים הרשומים על שמנו, אלא גם לאתר כפל ביטוחי שנפוץ מאוד וקיים לפחות אצל 85% מהמבוטחים בישראל. למעשה, מרבית מהמבוטחים משלמים פעמיים ואפילו שלוש על אותו ביטוח זהה, ובשעת האמת הם יקבלו פיצוי רק ממקור אחד. מעבר לכך, על ידי צפייה בתיק הביטוח נוכל גם להוזיל עלויות, כיוון שהרפורמות שינו את שוק הביטוח ויצרו תחרות. וזה עוד לא הכל.

ישנן רפורמות ששינו לחלוטין את תנאי הפוליסות כמו הרפורמה בביטוח בריאות, ולכן נוכל להוזיל באופן משמעותי את הביטוח ואפילו ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים.

אתר הר הביטוח: למצוא ביטוחים אבודים

בתחום ביטוחי הסיעוד והבריאות במיוחד, מבוטחים רבים אינם מודעים היום לביטוחים שהם משלמים עליהם, וגם לא יודעים מה כוללת פוליסת הביטוח שלהם. ביטוח חיים, למשל, האם אתם מבינים באמת, ובצורה מלאה ומקיפה, על מה אתם משלמים?

וגם אם אתם יודעים אילו פוליסות ביטוח קיימות על שמכם, האם אי פעם טרחתם לקרוא, או לפחות לנסות להבין מה כתוב באותיות הקטנות הקטנטנות של החוזים שחתמתם עליהם עם סוכני הביטוח וחברות הביטוח שלכם? כלומר, האם אתם משוכנעים שהפוליסה שאתם משלמים עליה, באמת מתאימה אישית לצרכים שלכם?

הנקודה היא שאם כבר אתם משקיעים כספים בסכומים כל כך גדולים, כדאי שתדעו באמת על מה אתם משלמים, ולמה.

למעלה מ-50% מאזרחי ישראל נמצאים במצב של כפל ביטוחי. מה זה אומר? שהם משלמים על ביטוחים כפולים ומיותרים. יש סיכוי סביר שגם אתם חלק מהסטטיסטיקה הזו.

מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.

Scroll to Top