כמה כסף באמת חסכו מבוטחים הודות להר הביטוח

החיסכון הכספי של מבוטחים בזכות הר הביטוח

הר הביטוח הוא שירות ממשלתי שנועד לספק לציבור גישה נוחה למידע על הביטוחים האישיים שלהם. השירות זכה להצלחה רבה מאז השקתו לפני מספר שנים, במיוחד בזכות החיסכון הכספי שהוא מאפשר למבוטחים רבים. אך כמה בדיוק חסכו מבוטחים בישראל הודות להר הביטוח?

היקף החיסכון למבוטחים

על פי נתונים שפרסמה לאחרונה רשות שוק ההון, באמצעות הר ביטוח אותרו עד כה למעלה מ-6 מיליון מקרים של כפל ביטוח אצל מבוטחים ברחבי הארץ.
כפל ביטוח פירושו שהמבוטח משלם עבור אותו הכיסוי הביטוחי בשתי פוליסות נפרדות, דבר הגורר הוצאה כספית מיותרת מצידו. לפיכך, איתור מקרי הכפל הללו משמעותו חיסכון ממשי עבור המבוטחים.

אם נסתכל על הנתונים לגבי סוגי הכפל הנפוצים ביותר שאותרו בהר הביטוח, ניתן לראות שמדובר במיליוני שקלים:

 • כ-28% כפל ביטוח בתחום ביטוחי החיים
 • כ-22% כפל ביטוחי תאונות אישיות
 • כ-14% כפל ביטוחי ניתוחים.

המסקנה היא שהחיסכון המצטבר למבוטחים בזכות הר הביטוח הוא אדיר – מדובר בעשרות מיליוני שקלים מדי שנה שנחסכים הודות לזיהוי מקרי הכפל וביטול הביטוחים המיותרים.
הר הביטוח הינו כלי דיגיטלי חשוב ויעיל שמאפשר לציבור לחסוך סכומי כסף גדולים בתחום הביטוח. על פי הנתונים, מדובר בעשרות מיליוני שקלים בשנה שמבוטחים חוסכים בזכות איתור מקרי הכפל הביטוחי וביטול הפוליסות המיותרות.
המלצתנו היא כי כל מבוטח יבצע סקירה תקופתית של תיק הביטוחים שלו בהר הביטוח. כך ניתן למנוע הוצאות מיותרות ולחסוך כסף רב לאורך זמן.

האם הר הביטוח באמת עוזר לחסוך כסף?

הר הביטוח הוא שירות מבורך שנועד לעזור למבוטחים לארגן ולנהל טוב יותר את תיק הביטוחים שלהם. אבל האם בפועל הוא גם עוזר לחסוך כסף ממשי? התשובה לכך מורכבת יותר מכפי שנדמה.
הר הביטוח אכן מסייע לזהות מקרים של כפל ביטוח ולבטל פוליסות מיותרות. כך שבראייה זו הוא יוצר חיסכון. מנגד, פעולת ביטול הפוליסות אינה תמיד פשוטה ולעיתים אף כרוכה בעלויות נלוות ש"אוכלות" חלק ניכר מהחיסכון.

להלן מספר דוגמאות לכך:

אבדן הטבות שנצברו בפוליסה
ביטול פוליסה לאחר שנים ארוכות עלול לגרום לאובדן הטבות ותנאים מיוחדים שנצברו עם הזמן. כך שהמעבר לפוליסה חדשה וזולה יותר אינו תמיד משתלם.

עלויות ביטול גבוהות
חברות ביטוח רבות גובות עמלת ביטול גבוהה יחסית במקרה של ביטול פוליסה לפני תום תקופתה. דבר זה עלול "לאכול" חלק ניכר מהחיסכון.

אובדן כיסוי בינתיים
התהליך ממועד ביטול הפוליסה ועד לרכישת פוליסה חלופית עשוי לארוך זמן מה. בפרק זמן זה המבוטח עלול לאבד את הכיסוי הביטוחי.
אם כן, על אף הפוטנציאל הגלום בהר הביטוח, יש להתייחס לחסכון בזהירות. מומלץ להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי שיוכל להעריך נכונה האם ביטול ומעבר בין פוליסות אכן יביא לחיסכון אמיתי לאורך זמן.

האם כדאי לבטל ביטוחים מיותרים שאותרו בהר הביטוח?

הר הביטוח מספק כלי נוח לאיתור ביטוחים כפולים או מיותרים. אולם, האם תמיד כדאי למהר ולבטל אותם? התשובה לכך היא מורכבת.

יתרונות הביטול

 • חיסכון בתשלומי פרמיות חודשיים
 • מניעת כפל תשלומים מיותר בעתיד
 • פינוי מקום לרכישת ביטוחים חיוניים יותר

חסרונות וסיכונים בביטול

 • אובדן כיסוי ביטוחי קיים היכול להועיל בעתיד
 • אובדן הטבות וותק שנצברו בפוליסה
 • עלויות ביטול גבוהות

לפיכך, לפני ביטול מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מומחה שיוכל להעריך האם הביטול אכן יביא לחיסכון כספי לטווח ארוך ולוודא שלא נותרים ללא כיסוי ביטוחי נחוץ.

מה לעשות במקום ביטול גורף של ביטוחים?

במקום ביטול מוחלט, כדאי תחילה לבדוק האם ניתן לאחד את הכיסויים החופפים תחת פוליסה אחת. זו עשויה להיות דרך טובה יותר על מנת לשמור על ההטבות והותק שנצברו ועם זאת גם לחסוך בעלויות.כמו כן, אם ישנן פוליסות שכבר אינן רלוונטיות לצרכינו, ניתן לשקול המיר או לשדרג אותן לביטוחים אחרים שכן נחוצים לנו כיום, במקום ביטול גורף.
הר הביטוח הוא כלי שימושי, אך יש להתייחס בזהירות לביטול פוליסות ולהעדיף איחוד כיסויים כאשר ניתן. מומלץ תמיד להיוועץ במומחה לפני ביצוע שינויים מרחיקי לכת בתיק הביטוח.

האם כדאי לבטל שירותים נוספים בביטוח הבריאות שלי?

רבים מאיתנו רוכשים ביטוחי בריאות הכוללים שירותים נלווים כגון ייעוץ רפואי טלפוני, בדיקות אבחון ועוד. האם שירותים אלו באמת נחוצים או שכדאי לבטל אותם ולחסוך בעלויות?

יתרונות שירותים נלווים בביטוחי בריאות:

 • חוסכים זמן וכסף על תורים והמתנה לרופא
 • מאפשרים אבחון מהיר של בעיות רפואיות
 • עוזרים לקבל טיפול הולם בשלב מוקדם
 • מספקים מענה נגיש לשאלות ותהיות
 • תורמים לרגיעה, ודאות ושקט נפשי

מתי כדאי לבטל שירותים אלו?

 • כאשר אין בהם צורך או שימוש בפועל
 • אם הפרמיה שמשלמים עבורם גבוהה מאוד
 • במקרה של קושי כלכלי וצורך לקצץ בהוצאות
 • כשעברו לביטוח אחר עם אותם השירותים.

עם זאת, חשוב לבדוק היטב שהשירותים באמת מיותרים לפני הביטול על מנת שלא להתחרט בעתיד.
שירותים נוספים בביטוח בריאות יקרים אך יעילים וחשובים. מומלץ להימנע מביטול גורף ולשקול ביטול רק לאחר בדיקה מעמיקה של נחיצותם. הר הביטוח יכול לסייע באיתור השירותים הללו לצורך בדיקה זו.

כיצד הר הביטוח מסייע למבוטחים לחסוך כסף?

הר הביטוח הוא כלי דיגיטלי שימושי מטעם משרד האוצר, המספק לציבור מידע על הביטוחים האישיים. פרט לנוחות השימוש, אחת התועלות המרכזיות שהשירות מציע היא סיוע בחיסכון כספי. אך כיצד בדיוק הר הביטוח עוזר למבוטחים לשמור על כיסם?

איתור כפל ביטוחים

הר הביטוח מצליב נתונים ממאגרי המידע של חברות הביטוח השונות, ומתריע בפני מבוטחים על קיום כפל ביטוחים זהים. כך ניתן לזהות מצב שבו משלמים פעמיים בטעות על אותה פוליסה. ביטול הכפל הביטוחי המיותר חוסך כסף.

זיהוי וביטול ביטוחים לא נחוצים

ניתוח מקיף של הביטוחים בהר הביטוח מאפשר גם לאתר כיסויים שהפכו מיותרים עם הזמן, למשל ביטוח נסיעות לחו"ל עבור מי שלא יוצא כבר לטיולים. ביטול ביטוחים אלה חוסך את תשלום הפרמיות החודשיות עבורם.

השוואת מחירים ומעבר בין חברות ביטוח

בנוסף, הר הביטוח מציג השוואת מחירים עדכנית בין חברות הביטוח השונות עבור סוגי ביטוח זהים. כך ניתן לאתר הצעות זולות יותר ולחסוך עלויות.
הר הביטוח הוא כלי דיגיטלי פשוט ונגיש שעוזר לציבור לנהל ולארגן טוב יותר את הביטוחים. תוך כדי כך הוא גם מסייע לחסוך כסף רב באמצעות איתור הזדמנויות שונות להוזלת עלויות הביטוח. מומלץ להיעזר בו.

לסיכום:

לסיכום, הר הביטוח הוא כלי דיגיטלי חדשני שהושק על ידי משרד האוצר כדי לספק לציבור גישה נוחה למידע על הביטוחים האישיים שלהם.
השירות מאפשר לכל מבוטח לקבל בלחיצת כפתור דו"ח מפורט עם רשימת כל פוליסות הביטוח הרשומות על שמו, ופרטים חיוניים כמו עלות הפוליסות ופרטי יצירת קשר עם חברות הביטוח.
יתרון מרכזי נוסף שמציע הר הביטוח הוא התרעה על מצב של כפל ביטוחים – כאשר למבוטח יש שני ביטוחים זהים או חופפים. איתור כפל ביטוח וביטול הביטוח המיותר יכול להביא לחיסכון של מאות שקלים בשנה. בנוסף, הר הביטוח כולל מנוע השוואת מחירים המאפשר למבוטחים להשוות בין עלויות סוגי הביטוח השונים בחברות הביטוח בישראל ולבחור את הזולה והמשתלמת ביותר עבורם.
סקירה תקופתית של הביטוחים בהר הביטוח וניצול המידע הזמין בו יכולים לחסוך למבוטחים סכומי כסף גדולים על פני שנים. לכן, השירות הינו כלי עוצמתי ומומלץ שכל מבוטח ישתמש בו.

נושאתיאור
איתור כפל ביטוחים✓ הר הביטוח מזהה ומתריע על כפל ביטוחים מיותר  ✓ ביטול הכפל מביא לחיסכון בפרמיות
זיהוי ביטוחים לא נחוצים✓ אפשר לאתר כיסויים שהפכו למיותרים עם הזמן  ✓ ביטול ביטוחים אלה חוסך הוצאות שוטפות
השוואת מחירים✓ הר הביטוח מציג השוואה בין מחירי חברות הביטוח✓ אפשר לבחור את ההצעה הזולה והמשתלמת ביותר
סיכום✓ הר הביטוח הוא כלי יעיל לחיסכון בהוצאות הביטוח ✓ מומלץ להשתמש בשירות ולסקור תקופתית את הביטוחים

תוכן עניינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top